yesenia49 yesenia49
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

$6.62 for 2 pounds of tomato’s

Respuesta :

371970av
371970av 371970av
  • 26-04-2022

Answer:

$3.31 for each

Step-by-step explanation:

$6.62 divided by 2 = $3.31

Answer Link
19112938
19112938 19112938
  • 26-04-2022

Answer:

$6.62 divided by 2= $3.31

Step-by-step explanation:

What your going to do is divide 6 by 2 = 3

Next divided 62 by 2 = 32

Easy =)

Have a great day/night

Answer Link

Otras preguntas

what are some good articles to write about in a middle school newspaper??
A principal buys 30 boxes of markers and evenly divides the boxes among 12 teachers. What fraction of a box of markers does each teacher receive?
Classify 8x^3+32x^2+x+4.......
A configured threshold has been exceeded by a network host that is being monitored by an SNMP Agent. The Agent sends a trap to its SNMP Manager with a notificat
help me please am stuck
ezra has a cup of coffee every morning, smokes 9 cigarettes a day, and drinks a beer with his dinner. this is an example of
why is the word 'international' in the expression 'international political economy' problematic when studying world/ global political economy today
Can you guys solves these for me please
Explain how it would change the effectiveness if Wilson had said, “Let us be and make our motives and objects clear to all the world while we do these deeply mo
in the first stage of ________________, the body prepares to fight stress by releasing hormones that lead to an increase in respiration and heartbeat.