bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?

Respuesta :

phenomenal629 phenomenal629
  • 26-01-2015
$1.75 you divide 8 by 14
Answer Link

Otras preguntas

Which statement BEST describes the benefits of muscular fitness training? A. High levels of muscular fitness can improve your self-image and improve or prevent
A population of lizards lives in an isolated area where local rocks contain a high concentration of radioactive elements. A study of this population would MOST
¿Cuáles son unos aspectos muy importantes de la historia de Jayuya?
Brian is placing a photograph behind a 12 in by 12 in piece of matting. He positions the photograph so the matting is twice as wide at the top and bottom as it
Can u someone help me ? Plz
What is the sum of3/4 +2/9 ?
Describe the relationship between soil formation and climate ?
How could your school reduce the amounts of municipal soild waste it produces ? Inculding where you think the most waste is produced in your school and propoes
Which ordered pair could you remove from the relation {(–2, –1), (–1, 1), (–1, 0), (0, 1), (1, 0)} so that it becomes a function?
The reforms of the early 1900s were called “progressive” because