iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

One of the names most closely associated with performance art is ___________, who is known for the multimedia work stories from the nerve bible.
which treatment can prolong an HIV patients life span?
The data type string has a named constant, ____, associated with it.
list two "sources" of American law
Consider two events such that P(A) = 1/4 , P(B) = 2/3 , and P(A ∩ B) = 1/5 . Are events A and B independent events? Yes, they are independent because P(A) ⋅ P(
Why did the US offer aid to Europe in the form of the Marshall Plan, and why did the USSR refuse Marshall Aid for itself and its allies?
hey can you please help me posted picture of question :)
how often are u.s presidential elections held? & what day are they held?
A portion of a hiking trail slopes upward at about a 6 angle. To the nearest tenth of a foot, what is the value of x, the distance the hiker traveled along the
According to Mandela, what will “reinforce humanity’s belief in justice, strengthen its confidence in the nobility of the human soul, and sustain all our hopes