cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

What is the warning that Athene weaves into her cloth for Arachne
What has to be true about the side and angle measures of two triangles in order for the two triangles to be congruent? Only sides must be congruent There is no
What is the Benifits of taking notes
Blank to indicate other students about the deteriorating environmental conditions in the steps needed to improve the area also encourage other students to volun
On January 1, Year 1, Gemstone Mining Company (GMC) paid $10,500,000 cash to purchase the rights to extract raw stone from a surface pit estimated to hold 50,00
You use a wedge that has a width of 1.1 in and a slope length of 3.3 in. What is the mechanical advantage of this wedge? O A. 4.5 O B. 2.2 O C. 0.33 O D.3
Emilia Feridy, the proprietor of EF Services, withdrew a total of $50 for to pay for her daughter's swimming lessons. What is the entry needed to record this tr
1. Laura was having a birthday party. She had 18 guests attend her party. She ordered pizza for dinner. Each pizza will feed 6 guests. How many pizzas will Laur
difference between trade barriers and migration barriers
Overall, were the effects of the progressivism more harmful or beneficial to American society?