arodriguez9243 arodriguez9243
  • 23-03-2022
  • Mathematics
contestada

A pound of clementines costs $2.49 and ms. wild buys 1.8 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

crt10789
crt10789 crt10789
  • 23-03-2022

Answer:

i believe she spent $4.482 on clementines

Answer Link

Otras preguntas

pls give me a poem with similes and metaphors and figurative language with 2-3 stanzas and 5 to 7 lines in each stanza majority of the poem should be figurative
A gym membership costs for $40 for each month. The cost of the membership for 12 months will be
Need help ASAP!!!!!!!!!
What are the consequences of Monkeyman's actions? Peaches got cut in a fight. Two Lady Tigros got in trouble. The Tigros want to hurt Monkeyman. Peaches and Mon
Six hundred pictures are taken at a photo shoot. Twelve percent of the pictures are black and white. Which equation can be used to find the number of black and
After re-reading Jobs' speech, write down three pieces of his advice to the audience. Use your own words. Do these messages seem to hold more logos or pathos fo
< Exit 5-3: MathXL Assignment is past due (04/16/21 11:5 5.3.PS-16 Question Help Challenge A cell phone plan costs $26.90 per month for 400 minutes of talk t
i need help im struggling with spanish voy vas vamos va van ​
To maximize the amount of carbon within a natural ecosystem composed of trees, is it better to harvest trees?​
What is the purpose of hex editors? They allow the hard drive to be read at the binary level. They change visible data to latent data. They recover graphic file