hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

graph this equation: y-3=1/2(x+2).
What tone is used in the story to reveal the author's objections against the war?
How to solve 7yards of wire fence into 6 equal pieces
A soliloquy is a long speech in which a character speaks one’s thoughts to the .
state what additional information is required in order to know that the triangles are congruent by SSS​
Read the following excerpt from the article "Vision, Voice and the Power of Creation: An Author Speaks Out," by T. A. Barron, and answer the question that follo
predict the output the following is a segment of programx=1 y=1if (n>0){x=x+1y=y+1}what will be the value of x and y if n assumes a value1 , 0​
PLEASE HELP!! The same numbers of each coin have a total of $6.00. There are nickles, dimes and quarters. How many of each coin are there? Pls solve algebraical
Find the value of x. m∠AOC=7x−2,m∠DOC=3x+5,m∠EOD=22
Identify the five categories of stressors.