riyahriscNic riyahriscNic
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the best prove why.5 gallon bucket of paint for $97.45 of a 1 gallon bucket of paint for 21.95.?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-01-2017
97.45 / 5 = 19.49 per gallon

and then there is 21.95 per gallon

the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Answer Link

Otras preguntas

What rhetorical strategy is Susan B. Anthony using in the passage?
During the period 1820-1860, The major concerns in the United States dealt with issues related to
When an electron is displaced in a semi conductor, the hole that’s left behind is?
how to write 0.12 repeating as a fractiom
|x| =3 means that the distance between x and 0 is 3 / true or false
Measurement and Geometry 11. What would the total interior angles be for a 21 sided shape?
PLS HELP When Isabel began her book-selling business, she stored her inventory in her garage. Now that her business has grown, she wants to rent warehouse space
Find the area of the shape.
Passive voice PLZZZZZ PLX PLX HELP
which of the following are equation for the line shown below.(-2,4) and 1,-5)