gabbyshinault gabbyshinault
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

a store had 3 packs of paper for 4.98. how much it cost if you were to buy 2 packs

Respuesta :

elizabethisgitt elizabethisgitt
  • 25-01-2017
3.32 divide 3 into 4.98 and then take 1.66 +1.66=3.32
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-01-2017
3.32 is the correct answer. method: 4.98 divided by 3 = 1.66
1.66+1.66= 3.32
Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes a belief held by Alexander Hamilton but not by Thomas Jefferson? A. The American Revolution was worth all the sacrifice. B. Ordi
which element can help make a story more exciting even without a lot of action
The angle of elevation from L to K measures 55°. If JK = 26, find JL. Round your answer to the nearest tenth. A. 37.1 B. 21.3 C. 14.9 D. 26.8
Where were city business and economic activities carried out in Mesopotamia? A. at city hall B. In the town square C. In the temples D.At the training post
What is the main purpose of an argumentative essay? A.To make a point and back it up with evidence B.To provide a detailed description of an event or idea C.To
What made it possible for new states such as Colorado, the Dakotas, and others, to be admitted to the union in the late 1800's A) Population in the territories
Which of the following statements is false? A.Steam power replaced waterpower and horsepower as the most effective source of power in the industrialized world.
how do you find the central idea
When light is reflected by a mirror, the angle of incidence is always
Which factors influence changes in consumer demand?