georgepo georgepo
  • 26-02-2022
  • Mathematics
contestada

A 15 pound bag of dog food costs $27.99. What is the cost per pound? Round your answer to the nearest penny

Respuesta :

rmarenco39
rmarenco39 rmarenco39
  • 26-02-2022

Answer:

the answer is around 1.87 cents

Answer Link

Otras preguntas

what is 12.345 rounded to the nearest tenth
the total cost of 3 tables & 2 chairs is rs 1850 ...if a table RS 75 more than a chair ,find the price of each ?
What year did the Mayflower sail the ocean blue?
Round 1.069 to the nearest tenth
What is 3 to the 3rd power times 3 to the 4th power
Collect information about working of geyser and prepare a report
write a paragraph on my favourite teacher
how do u express a ratio as a decimal
if the minimum velocity of a projectile is double the minimum velocity,the angle of projection is
the total cost of 3 tables & 2 chairs is rs 1850 ...if a table RS 75 more than a chair ,find the price of each ?