mayroneehernandez96 mayroneehernandez96
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.64 complete the table to illustrate the unit price of a bagel

Respuesta :

hammy2007j3
hammy2007j3 hammy2007j3
  • 25-02-2022

Answer:

I don't know what type of table you are talking about but to find the unit price divide 2.64/6

Answer Link

Otras preguntas

_______ circulation begins when blood returning to the heart from the pulmonary vein enters the left atrium. A. Cardiac B. Pulmonary C. Systemic D. Secondary
share 500 between William and Kate In the ratio 2:3
Clara's suitcase weighs 58 1/4 pounds, but the airline's weight limit for suitcases is 50 pounds. How much weight does she need to remove from her suitcase? po
4^2 + 5 • 3^2 – 4^2 ÷ 2^3
Which part of the respiratory system is correctly paired with its function? Alveoli contract and relax to fill and empty the lungs. The voice box warms incoming
After the Great War, which group produced a kind of anti-art that mocked modern civilization?
how many grams of KNO3 should be used to prepare 2.00 liter of a 0.50 m solution
Which list correctly shows the flow of energy in a food chain? A. plants Sun animals decomposers B. animals Sun decomposers plants C. Sun plants animals
What is the value of b^2 0 4ac for the following equation? 2x^2 0 2x 0 1 = 0 04 0 12
What is the basic function of catabolic operons like the lac operon? to find an alternative energy source when glucose is absent or not present in sufficient am