layladakhlallah2020 layladakhlallah2020
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Please help!!!! A hardware store sells a pack of 4 specialty light bulbs for
$20. A grocery store sells a pack of 6 of the same specialty
light bulbs for $24.
w

Respuesta :

liviathecheater liviathecheater
  • 24-02-2022
20/4=5
24/6=4
pack of 6 is better value
Answer Link

Otras preguntas

In the equation Q – 12 = 89, what is the value of Q
60×4=____tens×4=__tens=___
How can there be more than 1000 different atoms when there are only about 100 different elements?
kitchen is 81 sq ft. kitchen is 9 times as many sq ft as the pantry of the rectangular pantry is 3 ft wide what is the length of the pantry
Which one of the following is a result of the treaty of paris?
what is 14.4 divided by 0.12
If u want to find the depth of a submarine during a dive, would it be more reasonable to use an equation with the rate in feet per minute or per hour
what is it called when two or more cultures combine into one
The year 1887 was a turning point in American history because, in that year, Congress passed the first major law regulating business. What was the name of that
How did a new movement within Judaism lead to the development of a new faith