babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Work out 3/4 - 1/6 Give the answer in the simplest form
What's the difference between eso, ese, and que?
How can mixing recyclable and products that can biodegrade into compost help the environment?
What did Jackson's unofficial cabinet become known as?.
How can you use 4s fact to find 7x8? Give the product in your explanation..
berapakah hasil dari 4/2-1/5+2/3=
Definition of ingenious
What fraction is equal to 9//11
out of a total of 500 flowers,65 are roses. what percent of the flowers are roses
If p pencils cost d dollars, how many pencils can be bought for c cents?