tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Before World War 2 began there was a civil war in China true or false ​
Which of the following could result in the extinction of a species? harsh restrictions on poachers increase in the habitat size of a species adding a new speci
En 30seg una rueda de. 6dm de diametro que sale del reposo hacelera uniformemente hasta 3000rev/min calcula la aceleracion angular y tangencial
P (t) = -4t + 4; Find P(-4)
Could you give me a 7 sentence introduction of an all about me report im doing example: There are many factors that contribute to one’s personality including th
Johnny Q. Public dozed off to sleep while watching a crime show on TV. Suddenly there was a noise on his porch and then, "BAM!" Give men in police uniforms stoo
Professor Ahmad Shaoki please help me! The length of each side of a square is extended 5 in. The area of the resulting square is 64 in,2 Find the length of a si
l firally reached my mom . l _____(call) all day ​
2x 5x+6 please simplify ​
PLS HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIST