qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what was the Missouri compromise? why did cause so much controversy?
Please complete the sentence. The best methods for separating a(n) _____________ mixture—a solution—is to use ____________ or evaporation.
what's the measure of DE
Binet and Simon's intelligence test did not include ________ items as a subtest area. a. verbal comprehension b. object assembly c. short-term memory d. vocabul
Traveling with a speed of 70 mph, a car covered a distance D miles in T hours. Write an equation that relates the distance D this car travels in T hours. Use th
Please help me branniest any answer without proof will be reported
Write a function to represent the table (picture)
Translate the following word expression into an algebraic equation: Ten times nine less than three times y
which was not a way Islam encouraged science and a flow of information
1. The visual pigment rhodopsin is made of _____ and _____. A. opsin; B. retinol opsin; C. beta-carotene opsin; D. xanthophyll opsin; E. retinoic acid opsin