qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

help guys please. I ​
The graph below shows how the pH of the soil in a farmer's field changed over a period of time. At which point, A, B, C or D, did the farmer apply lime to the f
a. How many Joules of energy are required to raise 3.50kg of water from 38.5 to 75.0C ? (specific heat of water is 4.184J/g C)(1000g=1kg) b. How many grams
It took 8 hours for 5 men to build a storeroom. How many hours will it take 12 men to build a similar storeroom if they work at the same rate?​
How many proportional relationships are shown in the coordinate plane below/
Write each expression in the correct column to show whether the quotient is less than, greater than, or equal to 1
help me with this pls asap
If 48.0 g of iodine are reacted with an excess of phosphorus according to the following chemical equation: 2 P(s) + 3 I2(s) → 2 PI3(s) Calculate the theoretical
Residents who are unconscious may still be able to?
Use the image below to answer the following question. Find the value of sin x° and cos y°. What relationship do the ratios of sin x° and cos y° share? A right t