qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

easy question for smart people but i’m not smart, question in photo
1. ¿Qué presidente expidió la prohibición de culto católico y clausuró las escuelas católicas? 2. ¿Cómo se llamó a esta rebelión? 3. ¿Cuál fue el acuerdo que se
How much net force is required to accelerate a 50.00kg mass at 4.00 m/s^2
When uranium decays in the soil, how can it be found in your home?A. Through heatB. Through radonC. By making drinking water dirtyD. By creating pressure change
Allowing selected molecules move in and out of the cell as a function of what?
Help ASAP it’s pass due
Name the relationship: complementary, supplementary, vertical, adjacent, alternate interior, corresponding, or alternate exterior. corresponding O complementary
Which of the following statements would make the best thesis for an argumentative essay?
What the answer. Please help!
Write your answer in the simplest radical form