jleluga
jleluga
21-12-2021
Mathematics
contestada
Cost 500 charge 25 per unit
Respuesta :
whitneyweiobiren
whitneyweiobiren
21-12-2021
Answer:
20 units
Step-by-step explanation:
Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
How many moles are there in 2.6 x 10^24 atoms of Calcium? a .7.0 x 10-24 moles of Ca b. 4.4 moles c. 168.36 moles d. .10 moles
how do I solve this?
In which situation is a driver considered to be under influence ? Check all that apply.
a line passes through the points (-1, -6) and (-4, 3). What is the equation of this line in slope intercept form?
Identify the tense of the verb in the following sentence. They all smiled when Amelia stepped off the bus. A. future B. past perfect C. present D. past
I WILL MARK BRAINLIEST TO WHO EVER HAS THE BEST ANSWER TO THESE QUESTIONS 1: write an algebraic equation that represents the scenario and solve to find the sol
What is the area of the triangle in this coordinate plane? 12 units² 16 units² 24 units² 32 units²
To what inanimate object Is sonnet 31 addressed to
I’m order to increase thermal energy the temperature must A. Increase B. Decrease C. Remain the same D. It cannot be determined
Describe human developement during the first week after fertilization.