kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

Let r(t) = (-5t +4, - 5e-t, 3 sin(3t)) Find the unit tangent vector T(t) at the point t = 0 T (0) =
Help. I need it bad.
Fitness trade-off refers to selection favoring which genotype? a. heterozygous b. no genotype is favored c. homozygous recessive d. homozygous dominant.
Calculate the firm's WACC (weighted average cost of capital) assuming that internally generated equity will satisfy next year's common equity needs. In your sol
In some Australian cities there is a weekly pattern to petrol prices. Most service stations offer the lowest price for the week on a particular evening (e.g. ev
Which words fit in the blanks? Lady Macbeth's tortured sense of guilt is an example of __________ __________
The Cloth Banaza sells fabrics to a wide range of industrial and consumer users. One of the products it carries is denim cloth, used in the manufacture of jeans
In an experiment, the population of C of a certain type of a bacteria in t hours, is given by C(t) = 40,000ert wherer is the rate of growth. If the size of the
An impending myocardial infarction was successfully averted by thrombolytic (clot-dissolving) therapy in a 55-year-old man. Which of the following biochemical e
how can I draw the circular flow of Income in an open economy?​