christinasukha2486 christinasukha2486
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this questionnnnn

Help me with this questionnnnn class=

Respuesta :

taylorwritexz taylorwritexz
  • 22-10-2021
Each bottle of juice costs $1.05

because 26.91-1.71 = 25.2/24 = 1.05
Answer Link

Otras preguntas

What is the area of this figure?
Type the correct answer in each box.Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar. Line AB and Line BC form a right angle at their po
Organic sediment on lake bottoms and the ocean floor is broken down by microbes into inorganic forms of phosphorus in a process known as ________?
A valid lewis structure of __________ cannot be drawn without the central atom violating the octet rule. pf5 pcl3 so3 ccl4 co2
the _____ is the most populated area and is about 400 miles across A. delta B. shoreline C. origin D. south
how did many texans financially support those involved in world war 1
List three things from the article that discussed what can go wrong in the communication process.
CAN YA’LL HELP ME WITH THIS , IT GOT ME SO CONFUSED
which of the following was true of the supreme Court's rulings concerning progressive legislation?​
Explain the economic benefits of the Erie Canal