zayo4100 zayo4100
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A customer buys 12oz of honey for $5.40. How much honey can you buy per dollar

Respuesta :

lisangu386
lisangu386 lisangu386
  • 22-10-2021

Answer:

0.45oz or honey

Step-by-step explanation:

5.40/12

Answer Link

Otras preguntas

Rearrange the equations and identify the equations parallel lines a) y=2x-5 b) 3y=2x+4 c) 2y=4x-5 d) 3y=x+4 e) 5-3y+x=0 f)6y-4x-5=0
What is the square root of a 1,000,000
Which of the following is an example of how art flourished in the region under Persian rule? A: Large palaces were built and decorated with sculptures and jewel
give m an example of age problem
HOW CAN YOU MAKE 7,5,6,AND 3 EQUAL 75 USING PARENTHESIS.
what are four thing that cells do to maintain homeostasis?
what was the zimmerman telegram?
Elaine uses 19 connecting cubes to make a model of a house. The house model is in the shape of a rectangle and is one cube high. How many different ways could E
describe step by step how we can map the field of a variable quantity.
Which is the best source of a historical evidence to learn about how an event unfolded? A) a historical novel that takes place during the event B) a political