MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

How would you set up f(3) that’s supposed to xsquared F(X)=7x2-2x
the biome is grasslands Location of biome in the world (in relation to the Equator, Tropic of Cancer, or Tropic of Capricorn) Name 3 Animals native to biome Nam
From the book: Like Water For Chocolate What is the effect of the language used to desceibe how mama elena cuts up a watermelon? What does it tell us about her
What does the 14th Amendment says?.
What was the purpose of the European Union has it been successful?.
a buffer solution is formed by mixing equal volumes of 0.12mnh3(aq) and 0.10mhcl(aq), which reduces the concentration of both solutions by one half. based on th
What is the overall tone of nuclear tourist by George Johnson and what word choices impact the overall tone?
What is the rising action of Orpheus story?.
Match the reasons to the statement ( will mark brainiest if optional) Match the reasons to the statements. a) Reflexive Property b) Angle Congruence Postulate c
How is Hamlet successful?.