TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

What is the mountain range extending along the northern frontier of india?
Crossing over rarely occurs in mitosis unlike meiosis because
A company makes two different-sized ice cream cones. The smaller cones are 3.5 inches tall and have a diameter of 3 inches. The larger cones are 5.1 inches tall
How is the world population projected to change in the next few decades?
(PLEASE ANSWER QUICKLY!) Why did the native population decrease in the Spanish colonies that were established in the Americas? Include at least three reasons.
On June 30, 2018, Baird Company’s total current assets were $502,000 and its total current liabilities were $274,000. On July 1, 2018, Baird issued a long-term
Which supreme court case ruled that racial quotas could not be used to reduce inequality in schools or workplaces?
Crowding out occurs when​ _______. A. the government budget is in​ surplus, so people have paid too much tax B. ​households' budgets are in deficit and saving
The screen size of a television is determined by the length of the diagonal of the rectangular screen. traditional elevisions come in a 4:3 format, meaning the
The relatively high resistivity of dry skin, about 1 x 10^6 ohms - m, can safely limit the flow of current into deeper tissues of the body. Suppose an electrica