BlueFire27 BlueFire27
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins

Respuesta :

nathan232
nathan232 nathan232
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries or one pound of strawberries and two pounds of blueberries
Answer Link
memeboi127 memeboi127
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries

Answer Link

Otras preguntas

5/8 3/4 1/2 9/16 least to greatest
what is 503 rounded to the nearest hundred
convert 22.4 kg/L to kg/mL
What led to the siege of Yorktown?
Which word or phrase might you see in the description of a place's absolute location? A. south of B. longitude C. near D. in the same region
the integers that are less than 2 but greater than -4
Which empire included the territory that is now part of Turkey, Greece, and Egypt? A. Ottoman B. Safavid C. Mughal
least common factor for 16,20,24
The variable you want to test is...
A coast guard ship patrols an area of 125 square miles. The area the ship patrols is a square. About how long is each side of the square? Round to your nearest