brooke302584 brooke302584
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

2. A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00.
a. What is the cost per pint?
b. How many pints do you get per dollar?

Respuesta :

imasimp6969
imasimp6969 imasimp6969
  • 24-09-2021
Here is part of it I’ll send the other part now
Ver imagen imasimp6969
Answer Link
dalope32150
dalope32150 dalope32150
  • 24-09-2021

Answer:

a. 4$

b. 0.25 pints you get per dollar

Step-by-step explanation:

Hope it helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Puritans believed that salvation depended on...
complete the equation and tell which property you use 16+31=31_
Find the solution to x2 = 121.
What action caused the greatest human loss for Napoleon’s army?
What's the word phrase for 1.9 + n
Which of these follows a cyclical pattern? A. sunspot maxima and minima B. condensation of a nebula C. formation of a crater D. formation of a black hole
600,000 +80,000+10 to standard form
Discuss several characteristics of wartime propaganda in the United States during the second World War.
How Do I Solve 3/2y= 16/y+2
Complementary angles