AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which quality is more characteristic of introverts? multiple choice thoughtful charismatic spontaneous lively collaborative
From the origin on a Cartesian plane, what is the coordinate if you move your pencil 2 spaces to the left then 7 spaces up?
Your early literacy action plan should address how you will assess the program's financial ability to support the purchase of an early literacy curriculum a. tr
How does Bruno justified continuing his friendship with Shmuel? Despite his father's sister and Tuesday, have to say about juice.
Lines a and b are perpendicular. The equation of line a is y = +3. What is the equation of line b?
In right triangle ABC with the right angle at C, sin A = 2x - 0.1 and cos B = 4x - 0.7. Determine and state the value of x. Explain your answer.
Determine the missing value. Round your answer to the nearest tenth. Just type the NUMBER answer ONLY. R 6 in. Your answer P 9 in. x
If 1490 ccy of in place soil is required for a project, how many loads of import will be required? The import material has a swell of 14% and shrinkage of 95%.
the current entering a point in a circuit is equal to current leaving the point. - true -false
Which accurately describes an advantage of using a pretest-posttest design over using a posttest-only design?