moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

True/False: Mutations that inactivate genes that promote apoptosis often lead to increased risk of developing cancer. g
cb-b; use b = - 3, c = - 1​
What values were typical of the Victorian era when Robert Louis Stevenson was alive ?
Any idea how to do this problem? Algebra 2.
what does the author, richard connell, seem to be suggesting about the world, people in it, or life in general after reading his story, "the most dangerous game
Your school is celebrating the National Reading Month.As the president of the English Language Society,you have been asked to give a talk to students on the ben
FCCLA's mission is: to promote personal growth and _______ ________ through family and consumer sciences education.​
Find the distance between the two points in simplest radical form. (-6, 6) and (1,8)
Find the measure of each angle I’ll mark the brainiest :)
How attitudes and safety skills may deal with the impact of environmental factors at a personal level?