ob2736292
ob2736292 ob2736292
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

HELP ASAP PLZZZ ON 2.a.

HELP ASAP PLZZZ ON 2a class=

Respuesta :

hillqryc
hillqryc hillqryc
  • 21-09-2021

Answer:

$0.8425 for 1 ounce

Step-by-step explanation:

divide $6.74 by 8 to get your answer

Answer Link

Otras preguntas

Pls i need help is ez but i dont have time
Question please help me!! 10. A website's design should be intuitive true or false 9. What is the most appropriate resolution for an image that is used on the
What is the slope of the line that passes through the points c(-2,4) and d(1,-1)
Ross Electronics has one product in its ending inventory. Per unit data consist of the following: cost, $36; selling price, $48; selling costs, $6. What unit va
Find length BC i feel like you have to use tan but i’m not sure
who is truly the fairest one of all in snow white
The probabilities that stock A will rise in price is 0.59 and that stock B will rise in price is 0.41. Further, if stock B rises in price, the probability that
2x+4+x=8+2(3+x)-3 solve for x
In 2008, lawsuits were filed against three producers (LG Display Co., Chunghwa Picture Tubes, and Sharp Corporation) for conspiring to fix prices of LCD panels.
Given square ABCD. Two isosceles triangles ABP and BCQ are constructed with bases AB and BC . Each of these triangles has vertex angle of 80°. Point P lies i