emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Napoleon adhered to which Enlightenment principle?
circle the two guide words that would be at the top of the dictionary page for the word: quarterback
Which type of rights ensure equal treatment under the law
As the supply of compact disc players has increased over the years and the price of compact disc players has dropped, the _____. a. demand for compact disc play
what name was given to the allied plan to invad france? a. operation paris b. operation sea lion c. operation over lord d. operation churchill
why did europeans seek a sea route to asia
What did Adolf hitler promise the Germans
If an enzyme is absent during polypeptide production, a mutation can occur. a. True b. False
Which of the following was not a key political thinker during the Age of Enlightenment? A. Jean-Jacques Rousseau B. Thomas Paine C. John Calvin D. Voltaire
3/4 of a number is 27. What's the number?