BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

. In the equation R + 14 = 39, what is the value of R?
got a haircut from his barber that cost $15 and gives his barber a 20% tip how much money did Vince give his barber for the haircut and tip
Find the x pt.ll please
jess puts 1 2/3 tomatoes in each salad. Dott ate 1 1/2 salads yesterday and 2 7/10 salads today. How many more tomatoes did she eat today? Explain how you solv
a stack of 9 bricks weighs 27 kilograms. how many grams does each brick weigh
Which of the following is an advantage of incorporation? a. limited access to capital c. limited liability b. unlimited liability d. short life of the compa
are 2m-0.2(2m) and 8(m/5) equivalent and explain
Which of the following energy sources is NOT a type of coal or coal-precursor? Peat Petroleum Lignite Anthracite
Which of the following was not a gain for African Americans during the 1980s? Jesse Jackson's two-time run for the Democratic presidential nomination gaining mo
what year did the world war 1 start and were did it take place