bunnyfromspace47
bunnyfromspace47 bunnyfromspace47
  • 24-07-2021
  • Mathematics
contestada

A photographer bought 35 rolls for $136.44 what was the price of one roll

Respuesta :

MommaBear2012 MommaBear2012
  • 24-07-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

136.44/35= (rounded tot the nearest hundredth) $3.90

Answer Link
beccamorake8
beccamorake8 beccamorake8
  • 24-07-2021

Answer:

136.44÷36 =3.79

3.79×36=136.44

Step-by-step explanation:

So one ball cost 3. 79

Answer Link

Otras preguntas

What is the Best way to conduct a survey?
there are a total of 127 cars and trucks on a lot. if there are four more than twice the number of trucks than cars, how many cars are on the lot
The measures of 2 angles are (2x+2) to the zeroth power and (3x-5) to the zeroth power. 1.) If the angles are complementary, what is the measure of the smaller
each can of paint will cover 450 tiles. Augustin is painting 300 tiles in his bathroom, 675 in his kitchen, and 100 in his hallway. How many cans of paint does
Simplify (3 - √7)(5 + √7)
Which of the following statements BEST explains a turning point in the war, according to “Road to Valley Forge?” When morale was at its lowest, American troops
Solve and find the integer of 4x^2-19x-5
What is 1000000 + 80900000 and then in it simplest form?
What are body parts use for survival from horses
PLEASE HELLLPPPPPP!!!!!!!!!!!!! 80% of 717