txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

It is estimated that company's dividend will grow at a rate of 20% per year for the next three years, and the the dividend will grow at a constant rate of 4% th
An ellipse is drawn with major and minor axes of lengths 10 and 8 respectively. Using one focus as a center, a circle is drawn that is tangent to the ellipse, w
A major criticism of Kübler-Ross’s theory is that ______________. people who do not experience the stages may have a feeling of failure foreknowledge of the sta
Co. is considering acquiring a manufacturing plant. The purchase price is $ 1 comma 100 comma 000. The owners believe the plant will generate net cash inflows o
Can some1 plz help me idk what to do :(
state wether each function is a linear function. write yes or no f(x) =x+12 / 5
when water reaches its boiling point what happens to its molecular structure
determine whether or not the procedure described below results in a binomial distribution. if it is not binomial, identify at least one requirement that is not
506 students went on a field trip. Nine buses were filled and 29 students traveled in cars . How many students were in each bus?
A person's prescription for her new bifocal glasses calls for a refractive power of -0.500 diopters in the distance-vision part, and a power of 1.75 diopters in