adeh67 adeh67
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

The ingredients used to make an apple pie cost a bakery $2.29. The bakery sold each pie at a 770% markup. If John bought an apple pie and then paid $3.99 for it to be delivered, how much did John pay in total? Round to the nearest cent.

Respuesta :

myue myue
  • 22-05-2021

Answer: $21.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

dy/dx ln(xy)=e^(x+y)
A wooden fence 6 ft. high and 300 ft. long is to be painted on one side. How many gallons of paint are needed if one gallon covers 400 sq. ft.?
How many times does the graph of the function below intersect or touch the x-axis? y=-3x^2+x+4 ...?
I need help on writing an essay for the hobbit.. Please help me I dont know where to start ;-; Write a short essay analyzing how the events in the story reveal
How many free credit reports are you legally entitled to each year
Find w(4) for the function w(x) = 3x + 7.
The ratio of 70 to 90 is
What is the value of X plez?
Jerilyn made 40 treats for her birthday and she gave 4 away to her family she brings the rest of the treats to her school what percent did she give away to her
numerele divizibile cu 2