restrepo19
restrepo19 restrepo19
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie bought 5 pounds of apples for $5.50. How much do the apples cost per pound?

$0.55
$1.10
$1.05
$1.00

Respuesta :

micheltheking866 micheltheking866
  • 28-04-2021

Answer:$1.10

Step-by-step explanation:n/A

Answer Link
bryanna071205
bryanna071205 bryanna071205
  • 15-08-2022

Answer: $1.10

Step-by-step explanation:

took the test

Ver imagen bryanna071205
Answer Link

Otras preguntas

Which is an accurate description of clay soil? a. low porosity, low permeability b. high porosity, low permeability c. moderate porosity, high permeability d. l
Read the following sentence: At the top of the hill was a beautiful meadow filled with flowers. What is the simple subject of the sentence above? A. Meadow B.
which is greater 8 yards or 288 inches
What is the unit rate of the rate $8 for 2 pounds of rice?
What special qualities do you need to have in order to be a dentist/ a waiter (waitress) in a cafe, a librarian/ asoldier in Iraq/ a hair stylist? Write at leas
Felix laughed during a movie in which people who were dressed up in traditional American Indian ceremonial clothes acted as though they had been drinking too mu
Which factor do biologists calculate when they determine whether a population is in Hardy-Weinberg equilibrium?
what is bigger 100 fl oz or 16 pt
The media impacts our values and beliefs about marriage both in a positive and negative way
Which two men contributed to the Tatler and Spectator a serial of humorous and entertaining essays? Oliver Goldsmith and Mark Twain Thomas Carlyle and Matthew A