2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

rounding or compatible 52 + 39
How did slaves who were still on the plantations during the war help the Union cause? 1) They prayed for the war to end. 2) They ate less food so that more food
what describes a basic principle of nature that always occurs under certain conditions.
which two land features surround mesopotamia ,identifying
Unit form and standard form for 5 hundreds x 10
And what place is the four and 44,542,535
We all enjoyed ourselves when we went to the Fourth of July picnic. The subordinate clause is.
Which answer best summarizes the events from the poem contained in the following lines? "Then came to the building the warrior marching, Bereft of his joyance.
how close a measured value is to the value is to the accepted value
what is a sport that would be a good example of momentum?