lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Special right triangles. find the value of x? hypotenuse = leg ×[tex] \sqrt{2} [/tex]​
What impact did the passing of the Fugitive Slave Law in 1850 have on relations between the North and South?
Is there is a decrease in revenue, how might a local government respond?
SOMEONE HELP ME PLS Solve for x.
1 "The nine elephants were trained by a man named Allen." The word "elephants" is A possessive noun B. A compound noun C. A plural noun D. An abstract noun​
Given below are the nuclear symbols for three different types of nuclear particles: a proton (H+), a deuteron (2H+), and a helium-3 nucleus (3 He2+). Assuming a
Can someone help me please?
In a population of certain moths in which the allele for brown wings is dominant to the allele for green wings, a drought leads to selection against the green-w
Extra-large breakers are crashing into the surf. How will this affect the undertow? Make a prediction
Can someone help me find what "s" is equal to 3s − 3 = 6