sophiacarrillo09 sophiacarrillo09
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

For the GJW Clean Up event, Ms. Baran spent $37.95 on 23 packets of hand wipes for
her team of volunteers. What was the price of each packet think unit rate/price)?
Pls I need help on this quick

Respuesta :

thatoneguy43 thatoneguy43
  • 22-04-2021
1.65 dollars for each packet
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution set of 2x-5=7-4x
at what level of organization does life begin
Which point is not on the graph represented by y = x^2 + 3x - 6? (1) (-6,12) (3) (2,4) (2) (-4,-2) (4) (3,-6)
define feudalism and describe the characteristics of its organization.
what is the difference between nomads and hunter-gatherers of ancient times
What is the difference between formal and informal socialization? Which is more instrumental in forming ones political beliefs?
twisted perspective is
Which of the following most likely requires intermolecular forces? A.a spider walking on the bottom of a leaf B.a rock maintaining its solid shape C.a koala usi
what was the key reason for the post war cash crunch in America ?
Which statements about the Catholic Church's response to the Reformation are true? Choose all answers that are correct. a. The pope called the Council of Trent