cabreajoosechandler
cabreajoosechandler cabreajoosechandler
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of 5 boxes of pasta is $13.00. Each box of pasta costs the same amount.

What is the cost, in dollars, for 1 box of pasta? (only enter a numerical answer in the box)

One box of pasta costs?

Respuesta :

mackenzie120901
mackenzie120901 mackenzie120901
  • 22-04-2021

Answer:

$2.60

Step-by-step explanation:

13.00÷5=2.6

6 is in tens placement

Answer Link

Otras preguntas

What type of electrons are involved in metallic bonding? A. Inner shell electrons B. Valence shell electrons C. D-orbital electrons D. D-orbital electro
Can Somebody please help me?​
WHAT IS THE VALUE OF Z, WILL GIVE BRAINLIEST
I need help on this question :(
Read these paragraphs and answer the question that follows: In 2008, more than one million American students gave nearly 20 million service hours to their commu
Organizers of the town fair make a total of $706 from selling 164 hot dogs and 74 hamburgers at one of their concession stands. At their other concession stand,
Angle A and angle B are supplementary and vertical angles. What is m B?
What is the mean, median, mode, and range of 10,14,15,15,16,22,22,22,24,24,27,31,32,37,40,44.
How many grams do 3.6 × 10^20 atoms of sodium weigh? Answer in units of g.
What is a flokfare say with example ​