janiceroman17
janiceroman17 janiceroman17
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of dog food costs $2.10. What is the unit price?
per pound
Submit

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.42 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write a story based on the picture​
Which sentence is written in the imperative mood? A. You might be able to create the sculpture without help. B. Would you like to go to the concert with us? C
pls help question are in the picture
.The reserves of fossil fuels are limited. Do you agree with the given statement? Give reason? Plsss guys I need now!!!!!!
the nazi party had became largest party by?​
At what input value will the function f(x) = Vx – 5 + 2 begin to have real outputs? x = [?]
Subtract. 3- 11 - (-6) Enter your answer in the box.
Help please :) I don’t really get it
Which benefit does a community experience when its members have a high level of health literacy? ​
Consumer law is the system that is designed to protect the people involved in a market. True False