Seudónimo Seudónimo
  • 21-11-2016
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells chili peppers at $2.04 for a dozen. At this rate, what's the cost per pepper?

A. $0.17
B. $1.70
C. $0.07
D. $1.07

Respuesta :

shayaa
shayaa shayaa
  • 21-11-2016
A. $0.17 per pepper
Answer Link
zehrazia
zehrazia zehrazia
  • 21-11-2016
2.04 divided by 12 = .17

Answer Link

Otras preguntas

the long-term average weather for a region is called
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP plssssssssss how did the Internet help the Arab Spring movement
when did Spain get independents
help me pls what is the rate of change and the function​
can you help look at the photo above​
PLEAZE HELP IM FAILING THIS CLASS 9) The volume of a box is represented by x' +11x² + 20x – 32. The width of the box is x – 1, and the height is x + 8. Find the
pls help. need explanation too pls
who wants my discord? peter-k#3297
10. it is always moving. Moving electrons in a conductor are an example of___________\ energy.
PLEASE JUST HELP ME FOR I HAVE BEEN TRYING TO GET THE ANSWER FOR THIS FOR HOURS