GetScaredMIWpySWPB
GetScaredMIWpySWPB GetScaredMIWpySWPB
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. ​

Find the unit rate class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-03-2021

Answer and Step-by-step explanation:

It is 3 dollar per pound.

To figure this out, you would have to divide each number by 8. This reduces 8 pounds to 1 pound, and 24 dollars to 3 dollars.

#teamtrees #PAW (Plant And Water)

Answer Link

Otras preguntas

A cookie recipe calls for the following ingredients: • 1.5 cups of sugar • 1 cup of butter • 2.75 cups of flour The recipe produces 48 cookies with this amount
The radius of a sphere is 3 inches. Which represents the volume of the sphere? O 12A cubic inches O 367 cubic inches 0 647 cubic inches O 817 cubic inches
Can any of you help with both questions and EXPLAIN!!
When adding a suffix that begins with a consonant, the general rule is to A. add the suffix to the end of the word. B. double the last letter of the word
Which expression is equivalent to 24^3/4
Solve: -4w + 6 = 46.
Solve the following addition problem. Remember to carry as necessary. 6cu yd9cu ft134cu in+1cu yd12cu ft200cu in
What is the correct answer?
List and briefly describe your strongest interests (the same ones you listed for your self-evaluation in the previous section). Then, for each interest, describ
What is the slope of the line x = 4?