vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

WAR OF THE WORLDS QUESTION HELP ME ! Which statement best describes the narrator's attitude toward the Martians as the story progresses? A. He is terrified o
What Are The Functions Of The British Cabinet?
A study of high school students in a college preparatory curriculum was designed to measure the effect of time spent doing homework to grades in courses. What
What is Douglas’s point of view regarding the Constitution?
is a skunk a herbivore
Which occurs during winter in the Northern Hemisphere? A. The earth is closer to the sun. B. The earth's axis is tilted so that the Northern Hemisphere face
what is software piracy
What were some of the negative effects of the rapid growth of Manchester?
Which answer shows a correct way to divide the word at the end of a line? A. enchan-tment B. cannot be divided C. ench-antment D. en-chantment
Should The U.S. Government Regulate The Sale, Advertisement, And Distribution Of Junk Food?