rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

I couldn't tell how to replace the headlight from reading the car's manual because the directions were totally ambiguous. What resource could you use to find th
What is the purpose of the body paragraphs in an informative essay? O to hook readers with a quote or statistic to develop the main topic with subtopics O to wr
Multiply 21x(x-7) What’s the answer?
Which expression has the same meaning as 4 9/2?
Write an essay in which you compare and contrast the experiences that some of these "other" groups faced in America during the period from 1865 through about 19
1 2/15÷1/5;......................
What example best describes the market structure of monopolistic competition?
Which among the following is a community or group joined together by sustained bond and interaction
solve for the variable​
Find the exact volume of the cylinder