bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

How did the Lousiana Purchase relate to the lands of Florida?
What is a state source of revenue? motor vehicle tax gift tax customs tax grocery tax
A store sells five brands of potato chips, some more popular than others. Which of the following would best show the popularity of each of the five brands in t
Many businesses that struggle to find investment support for their enterprise will decide to or use their own finances
What is the connotative meaning of lackadaisical as used in the sentence below? The employee has a lackadaisical attitude, so he gets very few things done. a. l
Darren has 2 5/8 gallons of red paintand 1 5/6 gallons of blue paint. Howmany gallons of paint does Darrenhave altogether?My estimate:#gallons of paintgallons​
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST
Pollan discusses the story of margarine, the first important synthetic food to slip into our diet as a substitute for butter. Food scientists could remove pres
describe the phenomenon of photoelectric emission ​
A new car was put into production. It involved many assembly tasks. Each car was inspected at the end of the assembly line and the number of defects per unit wa