jayceerasco1693 jayceerasco1693
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent ratio for 5 apples for
$2.25

Respuesta :

kyasou
kyasou kyasou
  • 25-03-2021

Answer:

10 apples for $4.50

Step-by-step explanation:

you can just multiply both by 2

so 10 apples for $4.50

Answer Link

Otras preguntas

Which is correct? Lay a thick layer of frosting on that cake before we eat it, and then we can lie down and groan for the rest of the evening. Lie a thick layer
Which sentence is written correctly? A. Jackie spoke more longer than any other speaker. B. Isaac's version of the story is more nearer to the truth than hers i
Explain briefly why it is important to read good exposition.
Explain why 30÷x = 6 is the same as 30 - x-x-x-x-x-x=0. what is the value of x in this example?
a 3 kg rock sits on a 0.8 meter ledge. If it is pushed off, how fast will it be going at the bottom?
In the resolution of the story, __________. A. Pythias refuses to retract his treasonous statements B. Damon volunteers to be Pythias’s pledge C. Dionysius revo
Plz Plz help me again...
What were Thomas Clarkson and William Wilburforce known for? A. writing laws to improve workers' lives B. inventing machines that changed industry C. workin
Which was the initial strategy of the north A) attrition, massive advance on sevral fronts B) fight on Northern Territory C) fire on Ft. Sumter D) rely on naval
Why do you need to place a second tube into the centrifuge?