amyrijacksin amyrijacksin
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store chain has $409,384 to buy watermelons. If each watermelon costs $4, how
many watermelons can the grocery store chain buy?

Respuesta :

reveaI reveaI
  • 24-03-2021
Answer:
102,346 :)
Explanation:
Divide $409384 by 4 (409384/4) and you get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

a) Read paragraph 2. Identify the sentence structure technique the author uses in the sentence beginning 'There were old chests of drawers...' ) Parenthesis i)
2 -6x²+3 HIS write my an essay Topic Fouvrite childhood memory Classwork no #/23/2024word is 130​
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match each machine learning type to its definition.
Elaborate on the summarization by identifying criminal justice elements or criminological theory elements, citing in the same fashion.
Limespring What is the magnitude of a vector with a horizontal component of 6 and a vertical component of 8?
2. According to Max Weber, what has led people in modern society to disregard or give up on traditional meaning systems and solutions? 0 increasing rationalizat
How do you think Al will change healthcare in the future?
What was the Southern Literary Renaissance? Group of answer choices When southern writers stopped writing so much about the Civil War, and began writing about l
_________pollutants are pollutants that remain for a longer period of time, either because they are nondegradable or because the rate of degradation is very slo
summerize the big bang theory