cwlamb200839
cwlamb200839 cwlamb200839
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 items for $6, how
much will it cost for 10 items?

Respuesta :

noorevelenlove
noorevelenlove noorevelenlove
  • 24-03-2021

Answer:

You can buy 3 items for $6, how

much will it cost for 10 items?

60$

Step-by-step explanation:

Answer Link
showayne
showayne showayne
  • 15-04-2021

Answer:

$60

Step-by-step explanation:

6×10 then u will get your answer

Answer Link

Otras preguntas

The amplitude of a paricular wave is 4.0 m. The crest to trough distance would be... 1. 8.0 m 2. 2.0 m 3. 4.0 m 4. 16.0 m
3 + 1 2/5 = what is it
fahrenheit 451 question
A 7-pound box of raspberries costs $26.88. What is the price per ounce?
el adjetivo de eficazejemplo:blanco- Masculino-Sustantivo ​
i neeeeedd help brainliest going to first correct answer
how much work is done if a force of 20 N moves an object a distance of 6 m?​
hi I need help please on math: Evaluate this table. X 5 10 15 25 40 Y 1 2 3 5 8 The table represents a(n) * blank* relationship. options: 1.additive 2.multiplic
Can someone Please help me show my work for this its due in 5 minutes!! I'll give you brainlest!!!! IT HAS TO DUE WITH LINEAR EQUATIONS.​
y = 15 - 6x1 math problem