angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

6th grade math guys! (:
3. The points (0, 1) and (1,2) lie on all three of a linear, an exponential, and a quadratic function. All three functions are always increasing when x > 0.
What is 7x + 4y = 10 Y= x - 14 in substitution method
Case study on early brain development Lauren and Cheryl share the care of 10 young infants in a center program. The needs of the infants to be fed, changed, and
More than two-thirds of meetings are considered to be
Explain, in your own words and step-by-step, what happens to wastewater once it reaches the treatment plant. (6 steps) The solution to which inequality is show
ASAP please help me with this
To complete a task in 16 days a company needs 5 people each working in 6 hours per day The company decides to have 8 people each working in 4 hours per day Ass
The following is a list of 13 measurements. -93, -83, 88, -88, -55, 58, 52, 14, 73, -51, -31, 23, -67 Suppose that these 13 measurements are respectively labele
Solve the equation. 2=f/8 What does F equal?