ILL GIVE U BRAINLESS..... A gallon of ice cream costs $4.76. How much does it cost per quart?
There are 4 qts per gallon.
Label your answer in with the $ in front of the money amount.

Respuesta :

Answer:

$1.19 per quart

Step-by-step explanation:

one gallon = 4 quarts

$4.76/4 = $1.19 per quart

Otras preguntas