Janet is comparing prices of bottled water. One bottle of water costs $1.92 and contains 12 ounces. Another bottle of water costs $2.40 and contains 16 ounces. How much do you pay per ounce for the 12 ounce water bottle?

Respuesta :

Answer is in the photo. I can't attach it here, but I uploaded it to a file hosting. link below! Good Luck!

tinyurl.com/wpazsebu