aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

What are two ways to save an image as a Png on photoshop.​
5. What is the systemic name for the following structure?
(a) According to the writer, how do expedition teams react after a Sherpa dies? (b) Interpret What does the writer think should happen after a Sherpa dies?
How far should humans go to protect the environment
Can somebody help just read this and i forgot ;-;
Need help She could also make yogurt at home for $1 $ 1 a quart after spending $24 $ 24 on a yogurt maker. The graph shows the cost of yogurt bought at the g
(Pythagorean theorem) find the missing side length. Round to the nearest hundredth (show steps)
pls help me do these physic questions
what renaissance artistic theme appeared in the works of van
The United Nation's decision to establish the Jewish state was supported by both Israelis and Palestinians. True False